חיפוי קרקע - עמר השקיה

חיפוי קרקע

חיפוי קרקע הפך בשנים האחרונות למרכיב בסיסי וחשוב בעיצוב גינות, הודות לאפשרויות הבלתי מוגבלות הטמונות בחומרי החיפוי ליתרונותיהם הרבים, הן בהיבט הגינון והן בהיבט העיצוב:

חסכון: חיפוי הקרקע מאפשר חסכון משמעותי במים, בעלויות אחזקה ובשימוש בחומרי הדברה. החיפוי מונע התאדות מים ושומר על רמת לחות יחסית בקרקע, מפחית עשבייה הדורשת הדברה ומצמצם שטחי גינון ירוקים. חיפוי אבן עמיד לתקופה בלתי מוגבלת ואין צורך להחליפו.
הגנה: חיפוי קרקע מגן על הצמחים, על מערכת הטפטוף, על המבנים הסובבים ועל הקרקע. החיפוי יוצר שכבת בידוד,המווסתת את טמפרטורת הקרקע בכל עונות השנה ומסייעת לצמח לשרוד גם בטמפרטורות קיצוניות. בנוסף, הוא מגן על מערכת הטפטוף מנזקים פיזיים ומפחית את נזקי הלחות והבוץ על קירות המבנים הסמוכים. באזורים בהם הקרקע אינה ישרה – מסייעים סוגי החיפוי הכבדים לייצוב הקרקע ולמניעת סחף עילי.
ספיגה טובה יותר של מי הגשמים: שכבת החיפוי מאטה את זרימת מי הגשמים אל הקרקע ובכך מאפשרת חלחול טוב יותר של המים למי התהום.
המראה הטבעי: הבחירה של טובי המעצבים: חיפוי בחומרים טבעיים יוצר אסתטיקה טבעית ומשרה אווירה הרמונית ונעימה, ממש כמו בטבע. בשנים האחרונות בוחרים יותר ויותר אדריכלי נוף ומעצבי גנים להעניק לגנים מראה טבעי וזורם באמצעות חיפויי קרקע.
דילוג לתוכן